Co z tą Szwecją i czemu tak pięknie? - inspiracje wnętrzarskie

20:05:00

Jasne, przytulne, dobrze urządzone, pięknie skrojone, przestronne, niebanalne, z charakterem, naturalne, jasne, ciekawe...wnętrza prosto ze Skandynawii. Naprawdę trudno się dziwić, że mają tak wielu miłośników. Mnie skandynawskie wnętrza skradły serce już dawno, a to, co w nich pokochałam najbardziej to prostotę.
SZWECKA PROSTOTA


Z wnętrzami jest tak jak z ubraniami. Wybierając buty na zimę, każdy będzie kierował się trochę innymi upodobaniami. Jedni szukają ulubionego koloru, inni czekają na wymarzone kozaczki z futerkiem, a jeszcze inni zadowalają się wysokimi czarnymi glanami. Mnie od jakiegoś czasu marzą się długie, czarne kozaki. Długo szukałam takich, na których nie znalazłabym żadnych zbędnych elementów, takich jak klamerki, tasiemki itp. Kiedy pokazałam jeden z modelów mojej cioci, to usłyszałam:"Jak można dać tyle kasy, za tak nudne buty?". 

A jak się to ma do wnętrz skandynawskich?  Są one maksymalnie proste, piękne, a zarazem funkcjonalne i przytulne. Wnętrza skandynawskie to takie kozaki bez udziwnień, maksymalnie funkcjonalne, z dobrze dobranymi dekoracjami i przytulnymi tekstyliami. 
Mam nadzieje, że się ze mną zgadzanie, ale tak jak jest wiele ludzi, tak wiele jest gustów i upodobań. Nie każdy marzy o takim prostym i harmonijnym wnętrzu, nie każdy lubi ład i porządek i nie każdy lubi takie "smutne" kolory. Moim zdaniem nie ma w tym nic złego i pięknie, jak ktoś ma odmienne zdanie na ten temat. Różnimy się, a dzięki temu tworzymy różnorodny świat, w którym każdy wybiera idealne miejsce dla siebie. Życzę inspirujących motywacji do zmian na wiosnę i zostawiam Was jeszcze z kilkoma pięknym (przynajmniej moim zdaniem) zdjęciami pokoi, z których pomysły można wyciągać garściami.

Jeżeli chcielibyście, abym wrzuciłam na bloga inspiracje w nieco innym klimacie niż skandynawski, minimalistyczny i loft to dajcie koniecznie znać, co Was interesuje. Jestem otwarta na Wasze pomysły i chętnie poszukam czegoś pięknego w innym klimacie. Pozdrawiam cieplutko, Merely Susan.
Plantagegatan 13

You Might Also Like

0 komentarze

POBIERZ ZA DARMO

POBIERZ ZA DARMO
wiosenne plakaty do samodzielnego wydrukowania

ARCHIWUM

KURS MALOWANIA