Remont pokoju, pracowni i biura Merely Susan - plan wnętrza i inspiracje

18:03:00

Od kilka lat wrzucam inspiracje wnętrzarskie, z zapałem czytam posty wnętrzarskie i przekopuje Internet, w poszukiwaniu pięknych wnętrz. Przyszła pora na to, abym to ja zaprojektowała i urządziła na nowo swój pokój, a zarazem biuro i pracownie. Do dyspozycji mam nieco ponad 8m kwadratowych, więc jest to małe wyzwanie, patrząc na to, co chcę zmieścić w pokoju. Dziś chciałabym podzielić się w Wami pierwszymi koncepcjami, pomysłami i inspiracjami. Kiedy tylko zakończę osobiste sprawy, będę mogła na spokojnie zająć się realizacją projektu i moim "małym remontem".

POKÓJ, PRACOWNIA I BIURO

MERELY SUSANRemont małego pokoju, wcale nie będzie taki skromny. Poza kwestią dekoracyjną muszę uporać się z odpadającym tynkiem, zwilgotniałą ścianą, dziurami po gwoździach i przeciekającymi oknami. Poza tym konieczne będzie odmalowanie pokoju i wymiana parapetu, którego osobiście nienawidzę.


Narysowała dziś uproszczony plan mojego pokoju z wymierzonymi długościami. Oczywiście remont będę musiała zacząć od najmniej przyjemnej części, czyli doprowadzenia ścian do porządku. Kolejnym krokiem będzie biurko i przestrzeń wokół niego. Tak naprawde ten etap jest dla mnie najważniejszy. Przy biurku spędzam najwięcej czasu, a jest ono aktualnie najgorzej dostosowaną do moich potrzeb przestrzenią w pokoju. Zmiany muszę wykonać stopniowo, choć znając mnie, będzie to trudne...Dzisiejsze przeglądanie sklepu IKEA, skończyłam z koszykiem wartym ponad 2000zł i myślą, że każda z tych rzeczy jest mi absolutnie niezbędna!

Inną sprawą jest fakt, że po lekturze fantastycznej książki-"Chcieć mnie" poczułam, że ilość przedmiotów, które posiadam, przytłacza mnie. Kilkukrotnie porządkowałam już swoją przestrzeń, wyrzucając zbędne rzeczy, ale ostatnio znowu kilka z nich wydało mi się zbędnych. Mówię tu konkretniej o ilości ubrań, w których nie chodzę, książek, które nie niosą nic wartościowego i ilości nagromadzonych, bezużytecznych "śmieci".


METAMORFOZA BIURA 

("BIURKA")


produkty IKEA

Już jakiś czas temu wymyśliłam sobie, że w moim wymarzonym pokoju będzie ogromny stół, z drewna. Ostatnio wpadłam na pomysł, aby skonstruować go z blatu i dwóch kozłów. Koszt prawdziwego drewna nie jest niestety na moją kieszeń, ale myślę, że takim rozwiązaniem uzyskam równie dobry efekt. Znalazłam piękny blat z jesionu, a także dwa kozły z IKEA. Łączny koszt, to ok. 400zł. Drugą sprawą jest krzesło, którego aktualnie nie posiadam i nowa komoda..

produkty IKEA

W swojej pracowni planuje połączyć drewno, z metalem. Nie chcę mebli ze sklejki, dlatego wybrałam dla siebie taki biały regał i pasującą do niego szafeczkę, którą chciałabym postawić pod biurkiem. W tych dwóch meblach chciałabym zagospodarować moje "papierki" firmowe i materiały. Na pewno przydadzą się do tego pudełka i segregatory. Ponieważ baza mojego pokoju zostanie w neutralnych kolorach - bieli, szarości i drewna, akcent kolorystyczny dodam w dekoracjach i tekstyliach.

KOLORY W MOIM POKOJU


Podoba mi się wiele połączeń kolorystycznych do sypialni, ale wiem, że sama najlepiej czułabym się właśnie w takich. Od dawna podoba mi się połączenie odcieni niebieskiego, miętowego i zieleni. Kolory wprowadzę w dekoracjach, a baza wnętrza, czyli ściany i meble zostaną neutralne. Muszę jednak podkreślić, że największą dekoracją mojego pokoju muszą być rośliny! I to właśnie o nich, napiszę kolejną część tego postu. Dziś zostawiam Was z inspiracjami na temat przestrzeni biurowych. 

INSPIRACJE

- PIĘKNA PRACOWNIA


1. motywy roślinne i botaniczne
2. szkoło barwione


3.naturalne kolory
4.połączeni drewna, metalu i naturalnych materiałów

Northernmoments:
źródło zdjęcia

5. podwieszona na rzemieniu półka/drąg
6. długie biurko na kozłach
7. drewniane i druciane dekoracje

Ferm Living Home Office (picture by Jelanie Shop):
źródło zdjęcia

8. metalowa industrialna lampka
9. klimat "artystycznej pracowni"

Ce grand bureau adopte le style industriel.:
źródło zdjęcia

10. blat z jasnego drewna
11. przyklejone na ścianie zdjęcia i inspiracje
12. organizacja w pudełkach i segregatorach
13. miejsce na zawieszanie inspiracji

Workspace:
źródło zdjęcia

14. piękne wyczucie estetyczne
15. brak nadmiaru bezużytecznych rzeczy
16. piękny design dobrej jakości i rękodzieło


missjettle : Inspiratie en de boel om gooien:
Geïnspireerd worden kan op elk moment van de dag, niet alleen door Pinterest, Instagram of een tijdschrift. Ik word namelijk soms op de mees...:

Mam nadzieje, że post był dla Was interesujący i zachęciłam Was do śledzenia kolejnych kroków w moim procesie projektowym. W następnych postach napisze o kwiatach i akcesoriach, a także dodam kolejną porcję fantastycznych inspiracji. Was cieplutko i do usłyszenia!

Jeżeli chcesz obserwować najnowsze posty na blogu www.merelysusan.pl, dodaj swój adres do subskrypcji, w pasku bocznym bloga. Mam nadzieje, że będziemy w kontakcie! 

You Might Also Like

0 komentarze

POBIERZ ZA DARMO

POBIERZ ZA DARMO
wiosenne plakaty do samodzielnego wydrukowania

ARCHIWUM

KURS MALOWANIA