WIOSENNA KOLEKCJA KARTEK I POCZTÓWEK CZYLI JAK POWSTAJĄ MOJE ILUSTRACJE

18:11:00

Nowa, wiosenna kolekcja już niebawem w sklepach! Dziś chciałabym pokazać Wam zdjęcia, które robiła moja siostra w trakcie powstawania ilustracji do niej. Zapraszam cieplutko wszystkich ciekawych jak pracuje do obejrzenia. Mam nadzieje, że kolekcja przypadnie do Waszych gustów. Nie mogę się doczekać jej realizacji :)

ILUSTRACJE DO NOWEJ, WIOSENNEJ KOLEKCJI

Pomyślałam, że nowa kolekcja, jaką stworzę do sklepu będzie w wiosennym klimacie. Już od dawna po głowie chodził mi na nią pomysł. Wiedziałam, że tak na prawdę nie obejdzie się bez jego realizacji, bo pomysły nie dawały mi spokoju i ciągle okupowały moją głowę. Działania podjęłam na początku tego tygodnia i dziś mogę powiedzieć, że zakończyłam je sukcesem. Wkrótce pokaże Wam jakie wzory będą ozdabiały nowe kartki, pocztówki i plakaty. Myślę także nad innymi ciekawymi realizacjami, ale na razie pomysłów nie zdradzam.
ILUSTRACJE KROK PO KROKU

Jeżeli miałabym opisać proces powstawania moich ilustracji krok po kroku, to pierwszym etapem była by na pewno koncepcja. W tej kolekcji kierowałam się hasłem - " wiosna w sercu " i innymi pozytywnymi słowami, które mają na celu skierować nas wiosną na pozytywne myślenie i odczuwanie radości. Kolejnym krokiem jest wybranie motywów przewodnich. U mnie są to liście, świeże kwiaty i leśne zwierzątka ( bohaterowie wszystkich kolekcji ). Pracę zaczynam od podrysu. Elementy dekoracyjne i szczegóły zwierzątek wymyślam na bieżąco. Kiedy stworzę planszę szkicu przechodzę do wypełniania jej stopniowo kolorem. Dzięki malowaniu wszystkich ilustracji na jednym arkuszu mogę cały czas kontrolować kolorystykę kolekcji i jej spójność jeżeli chodzi o styl. Malowanie zaczynam od większych plam, stopniowo przechodząc do szczegółów. Kiedy wszystko jest już gotowe ilustracje skanuje i obrabiam komputerowo w Photoshopie. Ostatnim krokiem jest stworzenie kompozycji z ilustracji i dostosowanie plików do druku.
Mam nadzieje, że post okazał się dla Was ciekawy. Jeżeli macie jakieś dodatkowe pytania lub chcielibyście abym opisała jakiś proces dokładniej - dajcie koniecznie znać. Zrobię to z przyjemnością. Pozdrawiam cieplutko i do usłyszenia niebawem !:)

You Might Also Like

0 komentarze

POBIERZ ZA DARMO

POBIERZ ZA DARMO
wiosenne plakaty do samodzielnego wydrukowania

ARCHIWUM

KURS MALOWANIA