SUBIEKTYWNY PRZEWODNIK PO ARTYKUŁACH DO MALOWANIA AKWARELAMI - CO POTRZEBA NA POCZĄTEK?

12:30:00

Kochani, we wstępie do naszego kursu malowania chciałabym wypowiedzieć się o artykułach do malowania, które moim zdaniem będą dobre/wystarczające na początek. Wszystko co napiszę w tym poście oprę o własne doświadczenia i odniosę do prac, które ja tworzyłam. Oczywiście inni artyści mogą mieć różne zdanie na ten temat. Mam jednak nadzieje, że moje wskazówki będą dla was przydatne i uda Wam się dowiedzieć z posta wszystkich niezbędnych informacji do skompletowania zestawu dla początkującego akwarelisty :) 

Partnerem tego posta jest sklep - Artphorma, które sama poprosiłam o wysłanie materiałów. Wybrałam takie, które nie przeciążą budżetu, a jednocześnie sprawią, że będziecie usatysfakcjonowani. Mam nadzieje, że zachęcę Was do zakupu i uczestnictwa w moim kursie. Planuje kilka postów/tutoriali opatrzonych zdjęciami, wskazówkami i filmikami, które pomogą Wam namalować pierwsze akwarele lub rozwinąć umiejętności jeżeli już malujecie. 

1. FARBY


Wbrew pozom wybór farb jest najprostszy. W sklepach mamy d dyspozycji gotowe zestawy, a te ze średniej półki będą jak najbardziej wystarczające na początek, a nawet dalszą część waszego rozwoju. Ja ze swoich drugich farb, Van Gogh'ów korzystam do dziś i chyba nie planuje zmieniać ich na inne, droższe i bardziej promowane. Farby, które wybrałam do tego kursu są idealne, jeżeli chodzi o wybór kolorów. Idealnie pasują do tych, które sama posiadam w kolekcji moich farb i pozwalają uzyskać dokładnie wszystkie potrzebne Wam barwy i ich odcienie. Farby kosztują ok. 30 zł, co jest na prawdę dużym atutem.


2. PĘDZLE


Jeżeli chodzi o malowanie ilustracji akwarelowych to muszę Wam powiedzieć, że syntetyki okazały się dużo lepsze od pędzli z naturalnego włosia. Moim zdaniem mamy większą możliwość kontroli śladu, który nimi zostawiamy. Pędzle z włosia naturalnego są świetne, ale do malarstwa wielkoformatowego m.in. pejzażowego. Jeżeli interesują Was ilustracje wybierzcie syntetyki, jeżeli bardziej "abstrakcyjne" plamy wybierzcie włosie naturalne. Są jeszcze takie pędzle chińskie z włosia kozy. Jeżeli takie znajdziecie w Waszym sklepie bierzcie i nie zastanawiajcie się. Są świetne!

Pędzle, które ja wybrałam to zestaw czterech - dwóch płaskich i dwóch okrągłych. Do malowania ilustracji będą idealne. Pędzle są tej samej firmy co farby, czyli Daler Rowney. Muszę Wam powiedzieć, że jak pierwszy raz wybrałam się do sklepu plastycznego to własnie na tej firmie bazowałam. Na ich bloku powstała m.in. znana Wam z mojego sklepu paproć. 
3. BLOK


Wybierając blok pamiętajcie o dwóch rzeczach - żeby jego gramatura była większa niż 300gr i żeby posiadał lekką chociaż fakturę. Te gładkie są bardzo ciężkie do użytku dla początkujących. Blok Raler Rowney będzie na prawdę dobrym wyborem na początek. Ja już kilka kartek zamalowałam i efekty są bardzo przyjemne.


Mam nadzieje, że post, trochę Wam pomoże w wyborze zestawu aby w przyszłym tygodniu uczestniczyć w moim darmowym kursie. Zapraszam Was cieplutko do śledzenia bloga i profilu na Instagramie, na którym będę Was o wszystkim informować. Jeżeli mielibyście jakieś pytania/wątpliwości piszcie post postem, a ja będę uzupełniać ten post i rozwijać temat. Jeszcze raz dziękuje ARTPHORMA, za to, że zgodził się wysłać dla mnie artykuły. Dzięki temu będę mogła stworzyć autentyczny kurs z materiałami dla początkującego, które poleciłam Wam w poście. Pozdrawiam, Merely Susan.

You Might Also Like

0 komentarze

POBIERZ ZA DARMO

POBIERZ ZA DARMO
wiosenne plakaty do samodzielnego wydrukowania

ARCHIWUM

KURS MALOWANIA