TWOJE OTOCZENIE MA ZNACZENIE

22:08:00

Myślę, że większość z nad doskonale wie, w jakich wnętrzach czuje się najlepiej. Warto zadbać o to, aby nasz dom, pokój, miejsce pracy, było właśnie taką pozytywną przestrzenią, która będzie działać na nas inspirująco. Otoczenie ma znaczenie, zapraszam na post poświęcony temu tematu.

ULUBIONE MIEJSCE - DOM


Jak to mówią : " Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej" i chyba coś w tym jest. Przynajmniej tak mi się wydaje... Bez względu na to, czy nasz dom to przestronny apartament, małe mieszkanko, czy wolno stojący budynek. To takie nasze miejsce na świecie. Jeżeli by wziąć pod uwagę, że większość życia spędzamy właśnie w nim to warto zadbać, aby było to pozytywne miejsce, które będzie dobrze oddziaływać na wszystkich jego domowników. Pisząc to od razu przypomina mi się przedpokój ( który kiedyś widziałam na zdjęciach ), z ścianą wypisaną pięknymi napisami - " W tym domu wszyscy się kochają, są dla siebie życzliwi (...)".

Warto poświęcić trochę czasu na udekorowanie swojego domu, aby żyło nam się w nim dobrze. Każdemu z nas należy się kącik, do którego będzie wracał z utęsknieniem. Moim ulubionym kącikiem jest czarny stół mojej babci. Przy nim powstały moje najlepsze projekty i zawsze, kiedy chce coś wyjątkowe stworzyć odwiedzam moją rodzinę, rozkładam na stole akwarele, nalewam sobie ciepłą herbatkę z sokiem i maluje, tworze mój baśniowy świat, w który wkładam całe serducho. W tle towarzyszy mi zazwyczaj telewizor, włączony trochę za głośno, bo dziadek nie dosłyszy i babcia, która od czasu do czas zapyta - " Zuzia, a czy ty jadłaś już kolacje?".

SZUKAJ INSPIRACJI DO ZMIAN


ZDJĘCIE via IKEA

KĄCIK SPECJALNIE DLA CIEBIE?


Są takie miejsca, w których czujemy się dobrze za wspaniała atmosferę, wspomnienia i klimat. Wystrój nam wtedy nie przeszkadza. Przyjmujemy go ze wszystkimi niedociągnięciami estetycznymi, a jednak lubimy przebywać w ładnych miejscach. Dlaczego by nie stworzyć takiego wymarzonego kącika w swoim domu, pokoju, biurze? Może być to zarówno kawałek twojego pokoju jak i całe pomieszczenie, któremu dasz nowe życie.

ZDJĘCIE via IKEA

Czasem nie trzeba wiele, aby zobaczyć zmiany i poczuć nową świeżą energię, która napompuje nas radością i siłą. Pomyśl o cytacie, który cię motywuje. Jestem pewna, że znajdziesz w internecie plakat z takim napisem, bo jest ich w sprzedaży na prawdę mnóstwo. Możesz kupić puszysty koc, zestaw świeczek o ulubionym zapachu, jakąś mięciutką poduchę. Zainwestujmy czasem w siebie i sprawmy sobie radość poprzez takie małe drobiazgi, które codziennie będą sprawiać, że uśmiechniesz się jeden raz więcej. 

MOJA ULUBIONA PRZESTRZEŃMoje ulubione miejsce w domu to oczywiście biurko. Przy nim tworzę, pracuje, uczę się. Staram się, aby był na nim porządek i żeby ciągle coś się zmieniało. Bardzo szybko nudzą się aranżacją, dlatego co jakiś czas dla własnego zadowolenia wymieniam drobne elementy. Raz kupię nowe świeczki, innym razem jakiś pojemniczek, wymienię zdjęcie, zainwestuje w jakąś podkładkę, nową roślinkę czy kupię kwiaty w kwiaciarni. Z pozoru małe rzeczy, a jak cieszą i od razu chce się więcej!

PRZYJEMNIE W PRACY?
A co z pracą? Spędzamy w niej 1/3 swojego dnia. Czy nie warto zadbać, aby tam też czuć się swobodnie? Ja w każde miejsce zabieram mój termos. Ciepła herbatka z ulubionymi nutami smakowymi zawsze mnie trochę rozwesela :) Jeżeli pracujecie przy biurku to możecie kupić sobie ładną ramkę i włożyć ulubione zdjęcie, kupić co jakiś czas kilka kwiatów i postawić na parapecie, czy specjalny do "biznesowych" wyzwać kubek.

WYBRANE DLA CIEBIE
( ODE MNIE :) )

Wszystkie artykuły pochodzą ze sklepu IKEA. Herbatka Yogi to najlepsza, jaką do tej pory piłam. Plakaciki wybrałam z naszego sklepu - SKLEP Z PLAKATAMI MERELYSUSAN ( AKTUALNIE SĄ NA WYPRZEDAŻY :) ) Mam nadzieje, że uda mi się zainspirować Was i zachęcić do małych zmian!


WKRÓTCE
Pięknie dziękuje za przeczytanie posta. Będzie mi bardzo miło, jak napiszesz jakąś małą refleksję od siebie. A już wkrótce pokaże wam nowy projekt, nad którym pracuje, związany z motywacją i pozytywnymi emocjami na co dzień. Samych wspaniałości, Merely Susan.

You Might Also Like

0 komentarze

POBIERZ ZA DARMO

POBIERZ ZA DARMO
wiosenne plakaty do samodzielnego wydrukowania

ARCHIWUM

KURS MALOWANIA