Jak zmienią się wnętrza w przyszłym roku?

11:26:00

Patrzę na te dwa urocze wnętrza - pastelowe kolorki, białe meble, pobielane drewno i włochate tekstylia. Prawda, że milutko? Tak wyglądały świąteczne aranżacje w 2015 roku. I choć pozostały one w naszych sercach, a patrząc na nie odczuwamy takie przyjemne ciepełko to jednak naszą uwagę zwracamy na coś zupełnie innego. Świąteczna kolekcja dla IKEA, świadczy o zmianach, które czekają nas w wzornictwie. Zapraszam do przeczytania posta wszystkich zainteresowanych jakie wnętrza szykuje dla nas przyszły rok.
CO BĘDZIE MODNE WE WNĘTRZACH W 2017?


Swój post zaczynam dwoma wnętrzami świątecznymi, które przygotowała dla nas w tym roku IKEA. Kiedy patrzę na nie, widzę zasadniczą różnice, pomiędzy tymi, co zaprezentowałam na początku posta. W czym? Oczywiście kolorach. Pokoje są ciemne, z tajemniczą, magiczną atmosferą. Panuje w nich półmrok, co nadaje im niesamowitego klimatu. A meble? Czy widzicie tu pobielane drewno i białe komody? Wręcz przeciwnie. Zamiast nich na środku stoi kobaltowa kanapa, z boku czerwony fotel, a na środku rustykalny stół z ciemnego drewna. 

Z grzecznych, minimalistycznych mebli, skręcamy w stronę lat 60-70, zdecydowanych kolorów i naturalnych materiałów tj. drewno, stal, miedz, kamień. W swoim poście skupiłam się na aranżacjach w aktualnym klimacie, czyli świąt. Jednak już w nich widzimy elementy, które będą towarzyszyć nam w aranżacjach na najbliższe miesiące. 

CO UKRYWAJĄ W SOBIE WNĘTRZA IKEA?


Kiedy pierwszy raz spojrzałam na te aranżacje od razu przypomniałam sobie Łódzkie Targi Designu i wystawę, w której zaprezentowane były wzory nasze polskie wzory ludowe. Z początku podeszłam do tego dość sceptycznie, z pewnym niedowierzaniem, że mają ponownie stać się modne. A jednak wystarczy się przypatrzeć, a z łatwością dostrzeżemy te motywy. Zobaczcie na wzór poduszek, w drugiej aranżacji, patterny na lampie i pudełkach w pierwszej. Widzimy nawiązanie do Szweckiej kultury, a więc my także pozwólmy sobie w przyszłym roku na powrót do naszej. 
JAKIE ZMIANY NAS CZEKAJĄ?


Czy zmieniające się trendy oznaczają, że mamy przemalować wszystkie nasze białe pokoje, na kobaltowo, czy turkusowo? Oczywiście, że nie! Możemy jednak podłapać kilka ciekawych, elementów i stopniowo odmienić nasze wnętrza poprzez dodatki i tekstylia. Zmiany otoczenia są zawsze pozytywne. Jak powiedział projektant Tiffany&Co Van Day Truex - 

"Wnętrza mówią! Jedno spojrzenie na wnętrze pozwala stwierdzić, czy zamieszkuje je człowiek, czy tylko w nim przebywa".


Osobiście myślę, że jest to bardzo trafny cytat. Ja sama zamierzam w przyszłym roku nieco "wzbogacić" swoją przestrzeń, o nowe ciekawe elementy. Szczególnie, że nadchodzące na przyszły rok trendy bardzo przypadły mi do gustu.

Spójrzmy jednak na dwa powyższe wnętrza. Pomimo białych ścian dzieje się w nich coś ciekawego. Na drugim zdjęciu moją uwagę zwrócił wiszący, druciany kosz, pełen soczystych czerwonych jabłek. Bardzo prosta, a efektowna dekoracja. Podobna sytuacja jeżeli chodzi o naczynia. Kolor złoty wydaje się bardzo ekstrawagancki, a jednak jak widzimy taką pozłacaną blachę, w dość prosto urządzonej przestrzeni wcale nie mamy wrażenia, że do niej nie pasuje. Powiedziała bym raczej, że ją "wzbogaca", tak samo jak industrialne krzesło z pierwszej aranżacji.


INSPIRACJE NA ROK 2017


Mam nadzieje, że post okazał się dla Was ciekawy i do czegoś Was zainspiruje. Zostawiam Was z kilkoma inspiracjami. Będzie mi bardzo miło, jak zostawicie jakiś komentarz i dodacie kilka słów od siebie na temat, jak Waszym zdaniem zmienią się wnętrza w przyszłym roku? W końcu to my będziemy je zmieniać, więc może macie już jakieś spostrzeżenia co staje się dla Was atrakcyjne, a co trochę nudzi. Jestem bardzo ciekawa! Pozdrawiam cieplutko, MS.


*wszystkie zdjęcia umieszczone w poście pochodzą ze strony - gravityhome.

You Might Also Like

0 komentarze

POBIERZ ZA DARMO

POBIERZ ZA DARMO
wiosenne plakaty do samodzielnego wydrukowania

ARCHIWUM

KURS MALOWANIA